Büyük veri ve analiz

Çok yüksek miktarda veriyi gerçek zamanlı olarak analiz ederek daha iyi deneyimler sunun ve daha iyi kararlar verin. Müşteri katılımını geliştiren, gelirleri artıran ve maliyetleri düşüren akıllı eylemler sağlamak için ihtiyacınız olan bilgileri edinmeniz için, ihtiyacınız olan herşey.

İhtiyacınız olan tüm verileri bir araya getirin

Geleneksel satış noktası sistemleri ve e-ticaret web sitelerinden, Apache Hadoop ile Spark’ı kullanarak gerçek zamanlı veri akışı yapan Twitter ve IoT algılayıcıları gibi yeni müşteri hassasiyeti kaynaklarına kadar tüm platformlarda veri hacimleri hızla büyüyor. Başlangıçtan itibaren kapsamlı bir veri kümesini analiz ederek, tepkisel ve birbiriyle tutarsız kararlar yerine tahmine dayalı, bütüncül ve daha bilinçli kararlar verebilirsiniz.

01-bring-together
02-asset

En değerli varlığınız olan büyük veriyi hiç kaybetmeyin

Kuruluşunuzun verilerini, boyuttan bağımsız olarak süresiz saklayın. Maliyet hesaplamaları yaparak bazı verileri saklamaktan vazgeçmek yerine, bulutta kullanıma sunulan Hadoop ve Spark teknolojileriyle verilerinizi uygun fiyatlarla saklayarak yasal düzenlemelere ve şirket standartlarına uyum sağlayabilirsiniz.

Müşterilere kişiselleştirilmiş bir deneyim sunun

Farklı insanlar, farklı deneyimler ister. Deneyimleri müşteri davranışına göre kişiselleştirerek müşteri memnuniyeti sağlayın ve hatta, dinamik indirimler içeren ürün önerileri sunarak kişiye özel bir alışveriş deneyimi oluşturun. Geçerli sipariş bilgileri ile geçmiş müşteri verilerinden yola çıkarak, satın alınabilecek ürünler için tahmini bir liste oluşturun ve bu listeyi tedarikçilere sunun.

03-deliver
05-efficient

Yaptığınız her işte daha verimli olun

Verilerinizin barındırdığı örtülü bilgileri ortaya çıkararak iş yapma yönteminizi iyileştirin. İnsan kaynakları organizasyonu, tedarik zinciri yönetimi, personel ve müşteri ile ilgili ihtiyaçların öngörülmesi dahil her alanda operasyonel verimliliği etkileyen faktörleri bilmek, işinizi kolaylaştırmak için son derece önemlidir.

NESNELERİN İNTERNETİ

Erişimi Kolaylaşan Akıllı Donanımlar Ve Ucuzlayan Haberleşme Maliyetleri Ile Giderek Hayatımızda Daha Çok Yer Alan Nesnelerin İnterneti Trendi, Iş Hayatında Büyük Bir Devrime Yol Açıyor. “Nesnelerin İnterneti” İnternete Bağlı Cihaz Ya Da Makinelerin Birbirleriyle Veri Alışverişi Yapabilmesi Anlamına Geliyor.

Şirketlerin iş yapış modelleri değişiyor ve üretimden eğitime, otomotivden perakendeciliğe kadar tüm sektörler nesnelerin interneti dönüşümünün etkisi altında kalıyor. Nesnelerin interneti ile değişen kurumlar hem kendi operasyonlarını hem de müşteriye yaşattıkları deneyimi farklılaştırarak rekabette öne geçiyor.

Firmaların Akıllı Ve Bağlı Ürünlerin Desteği Ile Oluşturdukları Yeni Nesil İş Süreçlerinin;

Güvenli, ölçeklenebilir ve esnek bir altyapı ile yönetimini,
Var olan iş süreç ve uygulamalarına entegrasyonunu,
Yeni nesil mobil ve kurumsal uygulamalarla zenginleştirilmesini,
Müşterilerde artan bir deneyime dönüştürülmesini,
Yeni gelir modellerine altyapı oluşturmasını,
Toplanan verilerin rekabette avantaj yaratacak değere dönüştürülmesini sağlıyoruz.

internetnes

Yapısal Olmayan Verinin Analizi ve Big Data

Herhangi İlişkisel veritabanları ile yönetilemeyecek büyüklükte olup büyümeye sürekli devam eden verilerdir.Büyük veri analitik çözümleri gerek kamu gerekse de özel sektördeki yöneticilere en ince noktalarına kadar eğilimleri ve belli başlı kalıpları tanıyarak olayları öngörme, kaynaklarını koordine etme ve sonuçları iyileştirme adına fırsatlar tanımaktadır.

A Trade Proje Mühendislik A.Ş. olarak, sadece üstlenilen misyonları iyileştirme ve maliyetleri kontrol altında tutmak için değil, aynı zamanda riskleri, tehditleri, dolandırıcılıkları ve istismarları tespit ederek zamanında ve uygun aksiyon planlamalarının oluşturulmasını hedefleyen farklı çözümler ile büyük veri işlemede platformunda müşterilerimize özel hizmetler ve danışmanlıklar sunmaktayız.

Firmaların Büyük veri ihtiyaçlarında ana hizmetlerimiz;

„Hadoop kurulumu, işletimi ve danışmanlığı
„Büyük Veri  Veri Tabanları kurulumu, konfigürasyonu ve optimizasyonu (HBase)
„Büyük Veri Dosya Sistemleri konfigürasyonu ve optimizasyonu (Hadoop)
„Büyük Veri için kullanılan işletim sistemi konfigürasyonu ve optimizasyonu (Linux)
„Hadoop Ağ Mimarisi tasarımı ve kurulumu
„Özel veri tipleri için mimari tasarım, algoritma tasarımı ve akademik destek

SS-Promo-ipadgraphs

Endüstri 4.0

Endüstri 4.0 ile sanayideki mevcut üretim anlayışının, bilişim teknolojileri ile birlikte yeniden şekillenerek rekabet avantajına dönüşmesi hedefleniyor. Bu yeni üretim biçiminde, siber-fiziksel Sistemler, nesnelerin interneti ve büyük veri gibi birçok farklı kavram ve uygulamaların üretim sistemlerine, dolayısıyla tüm değer zincirine eklenmesiyle ortaya çıkan yeni bir anlayış söz konusu. Endüstri 4.0 ile üretim tesisleri; makinelerini, depo sistemlerini, araç-gereçlerini küresel ağlara dönüştürüyorlar. Üretimde akıllı cihazlar birbirleri ile gerçek zamanlı etkileşim kurarak daha verimli çalışıyorlar. Birbiriyle konuşan, bağlantılı ma­kineler ürünün kalite kontrolünü yapıp üretim sürecindeki hataları daha hızlı tespit etmeyi sağlıyor. Tüm bu sürecin yönetildiği akıllı fabrikalarda büyük veri anali­ziyle üretim daha da verimli ve kaliteli hale geliyor. A Trade Proje Mühendislik olarak, Endüstri 4.0 yaklaşımımızda sizlere akıllı altyapı, akıllı makine ve akıllı çalışanlar için gerekli teknolojilerle ördüğümüz ve nesnelerin interneti teknolojisi ile akıllı ve bağlı hale getirdiğimiz bir akıllı fabrika konsepti sunuyoruz.

Endüstri 4.0’ın üreticilere getirdiği;
Yeni ürün geliştirme süreçlerinde iyileşme ve sürelerinde kısalma,
Üretimde verimlilik artışı,
Akıllı üretim sistemleri ile azalan fire oranları,
CRM sistemleriyle entegre edilmiş büyük veri analizi ile daha iyi satış planlama
Satış öncesi ve sonrası verilen hizmetlerde iyileşme,
Uzaktan arıza giderme sayesinde satış sonrası operasyon ve garanti maliyetlerinde azalma gibi pek çok faydayı elde etmenize katkı sağlıyoruz.

Bu sayede toplanan veriler uygulamalar ve analitik çözümleri ile paylaşılarak ek değer oluşturabiliyor. Desteklenen açık standartlar ile uygulama ve donanım bağımlılıkları en aza indiriliyor.

mmd_16
Size Nasıl Yardımcı

Olabiliriz?